Strona główna / Kobieta / Kobiece dolegliwości / Problemy układu trawiennego, zaparcia

Jakie są najczęstsze objawy?

  • odczuwanie nadmiernej pełności w jamie brzusznej
  • rozdęcie brzucha
  • skurcze jelit, czasem bolesne
  • trudności w nabraniu głębokiego wdechu
  • nadmierne oddawanie gazów

Wiele osób ma problemy z funkcjonowaniem układu trawiennego i skarży się na przypadłości takie jak: zgaga, wzdęcia, zaparcia czy biegunka. Przyczyną tego jest nieprawidłowe wydzielanie soków trawiennych, a także nieodpowiednie żucie pokarmów. W bardzo wielu przypadkach prowadzi to do osłabienia, złego samopoczucia, utraty masy ciała i zaburzeń odporności.

Wiele osób odczuwa w różnych sytuacjach mniej lub bardziej nasilone dolegliwości określane jako zgaga. Zgaga to objaw choroby, który najczęściej wiąże się z przedostawaniem się kwaśnej treści żołądka do przełyku. Nazwa, którą lekarze posługują się dla opisania takiego stanu to refluks żołądkowo-jelitowy. Dolegliwości związane z tą chorobą znacznie pogarszają jakość życia, a częstość ich występowania wśród Polaków niestety sukcesywnie wzrasta.  Dlatego warto wiedzieć więcej o przyczynach choroby, a także sposobach radzenia sobie ze zgagą.

Szanowni Klienci,

Z powodu prowadzonych prac technicznych w dniu 26.05.2017 r. w godz. 22:00-24:00 nie będzie dostępny nasz sklep internetowy. Za utrudnienia przepraszamy.

Dear Customers,

Due to technical work conducted on 26th May 2017 at 10 p.m.-12 a.m. our
e-shop will not be available. We apologize for the inconvenience.

SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.

x