Strona główna / Mężczyzna / Męskie dolegliwości / Nowotwory

Nowotwór jest to twór powstający z nieprawidłowego, nadmiernego i niepohamowanego wzrostu komórek. Nie jest to całkowicie obca ustrojowi tkanka. Nowotwory mogą wydzielać związki toksyczne lub działające podobnie do hormonów produkowanych przez różne narządy człowieka. Cechuje je zdolność do szerzenia się nie tylko przez ciągłość, ale również drogą naczyń krwionośnych i chłonnych (przerzuty). Nowotwory dzielimy na łagodne i złośliwe. Nowotwory łagodne w odróżnieniu od złośliwych rosną wolniej i nie powodują przerzutów, a po należytym usunięciu chirurgicznym rzadko odrastają.

1,3 miliona osób na świecie umiera z powodu raka płuc. Jest to najczęściej spotykany nowotwór u mężczyzn, i drugi (po raku sutka) nowotwór występujący u kobiet. Rak płuca jest chorobą polegającą na niekontrolowanym rozroście złośliwych komórek nowotworowych w tkance płuca. Wywołany jest przez wdychane czynniki rakotwórcze, a w szczególności przez dym tytoniowy.

Szanowni Klienci,

Z powodu prowadzonych prac technicznych w dniu 26.05.2017 r. w godz. 22:00-24:00 nie będzie dostępny nasz sklep internetowy. Za utrudnienia przepraszamy.

Dear Customers,

Due to technical work conducted on 26th May 2017 at 10 p.m.-12 a.m. our
e-shop will not be available. We apologize for the inconvenience.

SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.

x